rowery trekkingowe z torbami

Rower trekkingowy – czym się charakteryzuje i jak wybrać najlepszy?

Jazda na rowerze to świetny sposób spędzenia czasu, oraz forma rekreacji. Jest to dla wielu oderwanie się od rzeczywistości, czy chociażby sposób na dojazd do pracy. Jaki rower trekkingowy wybrać? Czym jest rower trekkingowy? W tym materiale dowiecie się jak wybrać dobry rower trekkingowy, oraz na jakie cechy zwracać uwagę przy jego kupnie.

Co to jest rower trekkingowy?

Jak zapewne każdy wie, rodzajów rowerów jest kilka, o ile nie kilkanaście. Jest to kolejna grupa, którą oferują. Rower trekkingowy to rodzaj roweru, który po części łączy cechy rowerów szosowych, miejskich, oraz rowery górskie. Sprawdza się podobnie jak potocznie zwane „górale” w różnych warunkach i połączenie cech kilku innych grup sprawia, że jazda na nim jest komfortowa, a samo użytkowanie praktyczne.
Rowery trekkingowe posiadają koła o bieżniku terenowym, lecz są nieco węższe niż opony w rowerach mtb. W tego typu rowerach najczęściej znajdują się koła o rozmiarze 28 cali, podobnie jak w rowerach szosowych. Mamy miejsce na bagażnik, oraz przedni koszyk. Dodatkowo posiada on błotniki, oraz miejsce na zamontowanie lampki (dynamo, bądź elektrycznej).

Dla kogo rower trekkingowy?

Tego typu rowery spisują się dobrze w każdych warunkach – zarówno miejskich jak i pozamiejskich. Mają podobną charakterystykę co rowery miejskie, jednakże mają dodatkowy amortyzowany przedni widelec – choć znajdziemy też modele sztywne – oraz bieżnik opony pozwalający na wycieczki poza miasto. Będzie to idealny rower dla osób, które szukają czegoś uniwersalnego. Dojadą nim zarówno do sklepu, do pracy, jak i wyjadą poza miasto na wycieczkę rowerową. W przypadku potrzeby, zamontować możemy do nich sakwy, czy torby, które sprawdzą się dobrze na dłuższych dystansach. Pozycja na rowerze trekkingowym jest bardziej pochylona, nie tak jak w przypadku rowerów miejskich – siedząca.

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Zależnie od tego jakim budżetem dysponujemy, takiego wyboru powinniśmy dokonać. Przede wszystkim warto powiedzieć sobie, jak często będziemy na takim rowerze jeździć i jakie będzie miał zastosowanie. Jeżeli będą to głównie przejażdżki miejskie, to możemy kupić tańszy model z gorszym osprzętem. Jeżeli zaś, naszym celem są wyprawy poza miasto i dłuższe dystanse, warto wtedy pokusić się o coś z górnej półki. Droższe modele rowerów mają osprzęt lepszej klasy. Idzie za tym niezawodność, oraz trwałość elementów.

Lekki rower trekkingowy

Rowery trekkingowe często są bardzo lekkie, chociaż nie zawsze. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na kupno czegoś do bardziej wyczynowych i wymagających to warto wybrać model z wyższej półki. Nie są to wielkie różnice, aczkolwiek dla wielu profesjonalnych rowerzystów dziesiąte części kilograma zrobią wielką i odczuwalną różnicę. Przekłada się też na to fakt stosowania osprzętu, bądź całej ramy z materiału jakim jest karbon.

Rower trekkingowy elektryczny

Tak jak w przypadku innych modeli, rowery trekkingowe posiadają także wspomaganie elektryczne. Obecnie rowery elektryczne coraz prężniej wchodzą na rynek i nie są to już tylko modele górskie. Napęd elektryczny wspomaga naszą jazdę. Posiada on baterię, która napędza nasz silnik. Sprawdzi się to dobrze w dłuższych i bardziej wymagających wycieczkach, bądź będzie urozmaiceniem dla gadżeciarzy.

Rower trekkingowy – Ranking i cena 2020

Wiedząc już, czym jest rower trekkingowy, oraz jakie są jego cechy możemy wybrać najlepszy rower trekkingowy dla nas. Zwracajmy uwagę na klasę przerzutek, oraz osprzętu, ale także wagę roweru i jego funkcjonalność. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane rowery trekkingowe. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *